S novelou zákona o vojácích z povolání nám odpadá starost o trestní bezúhonnost, chceme-li vstoupit do armády. Novela totiž navrhuje vrátit se v drtivé většině případů k principu uznání bezúhonnosti na základě zahlazení (§ 4a Trestní bezúhonnost):
„Za trestně bezúhonného se pro účely tohoto zákona nepovažuje uchazeč, který byl pravomocně odsouzen pro trestný čin, pokud odsouzení nebylo zahlazeno nebo pokud se na pachatele nehledí, jako by nebyl odsouzen; jestliže trestní stíhání pro trestný čin bylo podmíněně zastaveno nebo bylo-li rozhodnuto o schválení narovnání a zastavení trestního stíhání, je předpoklad trestní bezúhonnosti splněn, jestliže se na pachatele hledí, jako by nebyl odsouzen.“
Pokud byl náš trestný čin zahlazen, trestní rejstřík vyčištěn, můžeme narukovat. Smůlu máme jen v případě zvlášť závažných zločinů.
Protože se výhledově stane válka naší živitelkou, měli bychom se poohlédnout po zahlazení. Armáda není parta slušných hochů od Bobří řeky, ale neočekávejme prigožinovský přístup. Armáda potřebuje naši ochotu podstupovat riziko, ale když nám na naše rizikové chování přišli, musíme s rejstříkem do čistírny.
Vítáni jsou uchazeči se zkušenostmi ze situací za hranou zákona, kdy jsme museli našlapovat obezřetně jako v minovém poli. Zvládli-li jsme vyloupit banku i za přítomnosti policejního komanda, znamená to, že jsme psychicky odolní a schopní přežít i na válečné frontě. Máme-li současně i znalosti z taktického a strategického chování nepřítele, jsme ti nejlepší kandidáti na členy vítězné armádní jednotky.
Předložme doklady o hrdinských činech v řadách nepřátelské armády. Trestný čin velezrady bude zahlazen opakovaným čištěním s dvojnásobnou dávkou Perwollu.